Oppo uzayabilen ekran patenti ile heyecan yarattı

Oppo’nun Çin’de aldığı patent şirketin kızaklı,  uzayabilen bir ekrana sahip tablet/telefon benzeri bir cihaz üzerinde çalıştığını doğruluyor. Alınan patent uzun vadede bir ürüne dönüşürse bu, akıllı telefon ve tablet pazarında kartların yeniden dağıtılması anlamına gelebilir.

Oppo’nun yeni ekranı yüzde 80 oranında uzayabiliyor

Uzayabilen ekran patenti, fiziksel olarak eski kızaklı telefonları anımsatıyor ancak bu yeni kızak mekanizmasının arkasında katlanabilir ekranın gizli olması gören herkesi heyecanlandırıyor. 27 Şubat 2020 tarihinde alındığı ortaya çıkan patentin, kare bir yapıda olduğu ve en açık helinde yüzde 80 oranında büyüyebildiği görülüyor.

Oppo Esneyebilen Ekran

Uzayabilen ekran patentine ilişkin görsellere baktığımızda muhtemel cihazın arka yüzünde kamera ve flaş için ayrılmış olduğu tahmin edilen 3 delik ve bir yüzünde SIM ve SD kartlar için ayrılan kart yuvasının olduğu görünüyor. Ses ve güç butonlarının ise mevcut patent çizimlerinde olmaması, şirketin bu patenti farklı bir ürün için kullanacağı ihtimallerini de doğuruyor. İçe doğru katlanabilen bu ekran tasarımının ise fiziksel olarak ince bir yerleşime sahip olması oldukça güç görünüyor.

https://shiftdelete.net/zotac-rtx-3000-serisi-ampere-ekran-kartlari-sizdirildi