Apple’dan devrim gibi yenilik! Patenti alınıyor!

Teknoloji dünyasına kazandırdığı yenilikler ile bilinen Apple, şimdi de yeni bir özelliğin patentini almak üzere. Böylece güvenlik daha da artacak!

Akıllı telefon dünyasında devrim denince akla ilk olarak Apple geliyor. Hatırlanacağı üzere parmak izi tarayıcısını ABD merkezli teknoloji devi hayatımıza sokmuştu. Böylelikle artık telefonlar çok daha güvenli hale geliyor ve cihazı sahibinden başka kimse açamıyordu. Bu teknoloji zaman içerisinde Android modellere de geldi ve daha sonrasında hemen hemen her telefonda kullanılmaya başlandı. Sizin de bildiğiniz gibi artık en uygun fiyatlı cihazlarda bile parmak izi tarayıcısı kullanılıyor.

Apple’dan devrim gibi yenilik! Patenti alınıyor!

İlerleyen süreçte güvenlik uygulamalarını geliştirmek isteyen Apple yetkilileri bu sefer de yaşamımıza başka bir yeniliği soktu. Artık yüz tanıma teknolojisi sayesinde güvenliğin yanı sıra telefonun kilidini açma hızı da çok yüksek oranlarda artıyordu. İlk zamanlarda birbirine çok benzeyen kardeş veya ikizlerin birbirlerinin telefonunu açabildiği haberleri Apple‘ın eleştirilmesine sebep olsa da kısa süre sonra yapılan güncellemeler sayesinde bu sorun da büyük oranda giderildi. Şimdi ise sırada yeni bir adım var.

Güvenliği daima ön planda tutan Apple, artık ikizlerin dahi kandıramayacağı bir sistem üzerinde çalışıyor. Buna göre yeni nesil iPhone modelleri, hem yüz tanıyacak hem de damar haritalarını çıkartacak. Böylelikle telefonun sahibi harici bir kişi tarafından açılması imkansız hale gelecek. Gelen haberlere göre Apple bunun için patent başvurusunda bulundu bile. Ancak yine de teknolojinin iPhone modellerinde kullanılmaya başlanması zaman alacaktır.

https://www.teknolojioku.com/mobil/appledan-devrim-gibi-yenilik-patenti-aliniyor-5f19ea04ecf63d177d20de00